Pasowanie na czytelnika
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
We czwartek, 29 października 2020, w Szkole Podstawowej
w Zielinie miały miejsce dwie ważne uroczystości: pasowanie na ucznia, a następnie pasowanie na czytelnika.
Uczniowie klasy trzeciej, przebrani za postacie z bajek, pod kierunkiem bibliotekarek - pani Reginy Szichter oraz pani Joanny Roczniak przygotowali dla nowych czytelników zagadki zaczerpnięte z książek m.in. J. Brzechwy, J. Tuwima, A. Fredry.
Nasi dzielni pierwszoklasiści poprawnie odpowiedzieli na pytania dotyczące zachowania w bibliotece oraz zasad korzystania z książek.
Nie zabrakło również złożenia przez uczniów uroczystej przysięgi.
Każdy uczeń otrzymał pamiątkę pasowania na czytelnika: imienną zakładkę do książki oraz kredki i blok kolorowy.









