Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach

Śniadanie z Hailie Monet

Utworzono dnia 24.05.2024

            W sobotnie, majowe przedpołudnie, z okazji Tygodnia Bibliotek w oddziale dla dzieci Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach odbyło się spotkanie dla nastolatek pod hasłem „Śniadanie z Hailie Monet”.  Impreza zorganizowana została we współpracy z Urzędem Miejskim w Strzeleczkach w ramach profilaktyki uzależnień. Wydarzenie inspirowane było książką „Rodzina Monet”, która jest w ostatnim czasie rozchwytywana przez młode czytelniczki.

            Nasza biblioteka, na czas trwania spotkania, zamieniła się w przytulny pokoik głównej bohaterki książki - Hailie. Dziewczynki rozsiadły się wygodnie na kocykach, poduszkach i pufkach, by wspólnie porozmawiać o wrażeniach po przeczytaniu książki oraz o tym na co zwracać uwagę jeżeli się jeszcze do lektury nie zajrzało. Rozmowa była prowadzona przez doświadczoną w pracy z dziećmi i młodzieżą panią psycholog. Poruszano różne tematy bliskie nastolatkom. Pani Natalia zwróciła także uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa, które w pewnym stopniu ukazane zostały w omawianej książce, a które mogą dotknąć każdego, takie jak: zaburzenia odżywiania, odrzucenie ze strony rówieśników, poczucie osamotnienia oraz trudne relacje rodzinne. Wszystkie dziewczyny aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Był to czas zwierzeń i integracji.

            Kiedy już wszyscy dostatecznie się nagadali, przyszła pora na pyszne śniadanie. Panie bibliotekarki przygotowały mnóstwo smakołyków do zjedzenia. Naleśniki, tosty i owoce znikały w mgnieniu oka. Na koniec dziewczyny wysłuchały kilku ważnych i praktycznych rad m. in. o tym jak troszczyć się o potrzeby młodej cery oraz jakich kosmetyków używać w tak młodym wieku. Uczestniczki chętnie zadawały pytania prowadzącym,  opowiadały o swoich wpadkach oraz dzieliły się wątpliwościami, spostrzeżeniami i przemyśleniami.

            Czas w trakcie „Śniadania z Hailie Monet” płynął zdecydowanie za szybko. Śmiechom, pogaduchom i zwierzeniom nie było końca. Jesteśmy pewni, że nastolatki biorące udział w spotkaniu na długo zachowają je w pamięci, a tymczasem zabieramy się do planowania kolejnych wydarzeń.

Galeria

Utworzono dnia 24.05.2024, 13:41

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony. 

GBP W STRZELECZKACH
BIBLIOTEKA GŁÓWNA

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK 10:00 - 16:00

WTOREK 10:00 - 16:00

ŚRODA 12:00 - 18:00

CZWARTEK 10:00 - 16:00

PIĄTEK 9:00 - 15:00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zegar