Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach

Bajkowy wieczór z biblioteką

Utworzono dnia 02.09.2022

O tym, że biblioteka to nie tylko „wypożyczalnia”  książek, ale przede wszystkim miejsce, w którym radośnie i aktywnie można spędzić czas wiedzą doskonale najmłodsi mieszkańcy gminy Strzeleczki. Dzieci chętnie uczestniczyły w organizowanych z myślą o nich letnich zajęciach bibliotecznych, nie mogło więc zabraknąć bajkowej imprezy na pożegnanie wakacji.

W czwartek 25 sierpnia w Domu Kultury w Racławiczkach odbył się „Bajkowy wieczór z biblioteką”. Na małych miłośników baśni, bajek i bajeczek czekała moc atrakcji. Na początek dzieci obejrzały spektakl pt. „Królewna o złotym sercu” w wykonaniu aktorów teatru Kokon z Krakowa. Maluchy z przejęciem śledziły przygody Królewny o nietypowym kolorze włosów, różniącym ją od innych mieszkańców królestwa. Podczas przedstawienia młodzi widzowie mieli okazję przekonać się, jak niesprawiedliwe bywa ocenianie ludzi tylko na podstawie ich wyglądu. Mieli też okazję poznać wartość tolerancji oraz otwartości na drugiego człowieka.

Po zakończonym spektaklu przyszła pora na znane i lubiane przez wszystkich gry i zabawy oraz tańce. Uczestnicy imprezy, bibliotekarze a nawet aktorzy z zapałem uczyli się układu, który po pewnym czasie udało się wspólnie zatańczyć. Jak zwykle okazało się, że maluchy to prawdziwi mistrzowie parkietu, a dorośli… muszą jeszcze trochę poćwiczyć. Po intensywnej zabawie na wszystkich czekał przepyszny poczęstunek przygotowany przez bibliotekarzy. Radosny wieczór zakończyliśmy w bibliotece wspólnym czytaniem bajki na dobranoc.   

Uczestnicy imprezy wracali do domów w doskonałych humorach i zapowiedzieli, że już czekają na kolejne spotkanie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach dziękuje Dyrekcji oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach za współpracę w przygotowaniu imprezy.

Galeria

Utworzono dnia 02.09.2022, 09:12

GBP W STRZELECZKACH
BIBLIOTEKA GŁÓWNA

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK 10:00 - 16:00

WTOREK 10:00 - 16:00

ŚRODA 12:00 - 18:00

CZWARTEK 10:00 - 16:00

PIĄTEK 9:00 - 15:00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 44

W tym miesiącu: 3

W poprzednim miesiącu: 193

Wszystkich: 4750

Zegar