Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach

Dzieje się w bibliotece

Utworzono dnia 15.04.2024

             Przełom marca i kwietnia w placówkach GBP w Strzeleczkach obfitował w wydarzenia skierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych.  W ramach spotkań z cyklu O książkach i nie tylko… gościliśmy u siebie Kamila Sobika. Młodego autora powieści sensacyjnych, który uchylił przed zebranymi rąbka tajemnicy na temat funkcjonowania rynku wydawniczego, opowiedział o kulisach powstawania swoich książek, trudnych początkach w branży oraz dążeniu do spełnienia swoich literackich ambicji. Pan Kamil zabawnie i wyczerpująco odpowiadał na pytania uczestników dotyczące jego pracy czym zaskarbił sobie ich sympatię.

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzimy 2 kwietnia – w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, w filiach bibliotecznych zorganizowane zostały zajęcia dla naszych najmłodszych czytelników. W trakcie warsztatów Panie bibliotekarki krótko przybliżyły maluchom postać tego wybitnego baśniopisarza, a także opowiedziały o historii obchodzonego właśnie święta. Najwięcej radości, jak zwykle, sprawiło wszystkim wspólne czytanie baśni. Tym razem dzieci wysłuchały baśni pt. „Ropucha” a następnie w trakcie zajęć plastycznych wykonały przepiękne prace nawiązujące do tematu poznanego utworu.

            W swoich działaniach nie zapominamy także o seniorach z terenu naszej gminy. W ramach spotkań grupy Aktywni 60+ w pierwszy czwartek kwietnia zorganizowaliśmy dla nich „Trening umysłu”. Na osoby uczestniczące w zajęciach czekały nie lada wyzwania,  między innymi konieczność złamania szyfrów, tworzenia słów z rozsypanek czy wyszukiwania brakujących liczb. Oj, łatwo nie było… Na szczęście wszyscy poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Uczestniczki z uśmiechem podkreślały, że czują się trochę jak w szkole i czasem nawet próbowały coś ściągnąć od koleżanki…

Galeria

Utworzono dnia 15.04.2024, 11:51

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony. 

GBP W STRZELECZKACH
BIBLIOTEKA GŁÓWNA

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK 10:00 - 16:00

WTOREK 10:00 - 16:00

ŚRODA 12:00 - 18:00

CZWARTEK 10:00 - 16:00

PIĄTEK 9:00 - 15:00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 81

W poprzednim tygodniu: 75

W tym miesiącu: 280

W poprzednim miesiącu: 376

Wszystkich: 12259

Zegar