Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach

Jesienne dyskusje

Utworzono dnia 20.11.2023

W październiku i listopadzie odbyły się kolejne spotkania klubowiczów DKK dla dzieci w Zielinie. Mali miłośnicy literatury rozmawiali na temat dwóch niezwykle ciekawych i ważnych książek.

Pierwsza z nich pt. „Piaskowy wilk” autorstwa Asy Lind opowiada historię Karusi, dziewczynki, która czuje się bardzo samotna, ponieważ rodzice nie poświęcają jej uwagi. Spotkany pewnego dnia nad brzegiem morza Piaskowy Wilk, ma błyszczące futerko, był na świecie od zawsze i opowiada dziewczynce wspaniałe historie oraz w przystępny sposób tłumaczy zagadki wszechświata i zawsze ma dla niej czas… Obecna w bibliotece młodzież chętnie brała udział w dyskusji i nie miała problemu z interpretacją tekstu. Podczas spotkania uczestnicy stworzyli także rysowaną recenzję do omawianej książki.

Druga wizyta w bibliotece upłynęła klubowiczom pod znakiem spotkania z bohaterką książki Pawła Beręsewicza – Pomcią Lewandowską. Ta rezolutna, ośmioletnia książkowa postać przypadła do gustu czytelnikom. Pomcia jest bardzo sympatyczną, pozytywnie nastawioną do świata osobą. Pomaga rodzicom w domu oraz swoim kolegom w szkole, jest uczynna i pełna empatii. Cechuje ją wyolbrzymiona wyobraźnia, która niejednokrotnie wywołuje uśmiech na twarzach młodych „czytaczy”. Podczas zajęć, pani bibliotekarka zaprosiła uczestników nie tylko do dyskusji o książce, ale także do wspólnej wesołej zabawy. Tym razem dzieci zostały podzielone na 4 grupy, każda z nich losowała pytania dotyczące jednego rozdziału omawianej książki. Nie były one proste, na szczęście klubowicze mogli korzystać z bibliotecznych, książkowych ściągawek i doskonale poradzili sobie z zadaniem.  Bo jak powiedziała jedna z czytelniczek – w książkach można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania…  

Galeria

Utworzono dnia 20.11.2023, 14:39

GBP W STRZELECZKACH
BIBLIOTEKA GŁÓWNA

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK 10:00 - 16:00

WTOREK 10:00 - 16:00

ŚRODA 12:00 - 18:00

CZWARTEK 10:00 - 16:00

PIĄTEK 9:00 - 15:00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 38

W poprzednim tygodniu: 96

W tym miesiącu: 276

W poprzednim miesiącu: 394

Wszystkich: 11506

Zegar