Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach

Nauka przez zabawę

Utworzono dnia 25.04.2022

Zajęcia dla najmłodszych, organizowane w Izbie Regionalnej w Racławiczkach we współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ostatnim czasie Dom Kultury w Racławiczkach odwiedzili kolejni uczniowie szkół podstawowych.  Tym razem gościliśmy dzieci z Dobrej, Racławiczek oraz Lubrzy. Organizatorzy przygotowali dla swoich gości cykl zajęć edukacyjnych.

Wspólną przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w bibliotece i wspólnego głośnego czytania, a następnie odbył się drużynowy turniej literacki. Zespoły miały za zadanie ułożenie bajkowych puzzli czy rozwiązanie niełatwych zagadek literackich, jednak najwięcej emocji wzbudziła gra w kalambury, w którą z entuzjazmem włączyli się także opiekunowie. Okazało się, że dzieci są doskonałymi znawcami bajek, a turniej zakończył się remisem.

Po pełnym emocji pobycie w bibliotece przyszła pora na małą „podróż w czasie”. Grupy przeniosły się do Izby Regionalnej. Tu też nie było miejsca na nudę. Uczestnicy mieli okazję osobiście przekonać się ile pracy i wysiłku trzeba było dawniej włożyć w prowadzenie domu i gospodarstwa. Dzieci własnoręcznie ubijały pianę z białek, mieliły kawę, darły pierze a nawet robiły pranie. Okazało się, że usunięcie plamy z ubrania, mając do dyspozycji jedynie gorącą wodę z mydłem i tarę, nie jest wcale proste. Na szczęście to zadanie również zakończyło się sukcesem.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym eksponatom, dowiadywały się do czego służyły i w jaki sposób działały. Jak się okazało największe wrażenie wywarło na nich żelazko z duszą oraz stary toster z lat 20 XX w. 

W oprowadzaniu grup po Izbie Regionalnej wspierał swoich  pracowników Wójt Gminy Strzeleczki Marek Pietruszka.

            Po krótkiej przerwie i zregenerowaniu sił uczniowie wzięli udział w kreatywnych zajęciach plastycznych. Każda z grup miała inne zadanie. Tym sposobem powstała wyspa Minionków z wybuchającym wulkanem a także  samodzielnie wykonany  suchy śnieg. Jednak dzięki nieograniczonej wyobraźni dzieci, tym razem śnieg nie był biały ale przyjmował wszystkie kolory tęczy.

            Podczas warsztatów czas płynął bardzo szybko, a uczestnicy jak i prowadzący doskonale się bawili. 

Galeria

Utworzono dnia 25.04.2022, 12:12

GBP W STRZELECZKACH
BIBLIOTEKA GŁÓWNA

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK 10:00 - 16:00

WTOREK 10:00 - 16:00

ŚRODA 12:00 - 18:00

CZWARTEK 10:00 - 16:00

PIĄTEK 9:00 - 15:00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 44

W tym miesiącu: 3

W poprzednim miesiącu: 193

Wszystkich: 4750

Zegar