Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach

Superbohaterowie to my

Utworzono dnia 15.04.2024

          Niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w ubiegły czwartek nasze biblioteki odwiedził niezastąpiony teatr Kokon ze spektaklem pod tytułem „Jak zostać superbohaterem”.

          Aktorom, jak zawsze, udało się wprowadzić dzieci w fantastyczny nastrój, pełen radości i śmiechu. Tym razem zaprezentowali nam historię Janki, która próbuje zwrócić na siebie uwagę zapracowanej mamy i spędzić z nią trochę czasu. Gdy dziewczynka w oczekiwaniu na rodziców zasypia, przenosi się do świata superbohaterki Żabulony, której pomaga uratować świat i porozumieć się z nieznośną siostrą. Bajka pokazała naszym młodym czytelnikom, że na co dzień towarzyszy nam wiele różnych emocji, także tych trudnych, a wielką siłą jest nauczyć się o nich rozmawiać.  Kilku śmiałków zaliczyło nawet kartkówkę z emocji, za co otrzymali gromkie brawa. Na zabawie jednak się nie skończyło, gdyż dzieci wysnuły z poznanej historii wspaniały morał, że każdy z nas może zostać bohaterem, wystarczy tylko chcieć mieć dobre serce i wspierać tych, którzy tego potrzebują. Przypomniały nam także, że w każdym, nawet największym łobuzie tkwi dobro, trzeba tylko pomóc mu je odkryć.

         Już niedługo kolejne grupy szkolne i przedszkolne z terenu gminy Strzeleczki będą miały okazję spotkać się z Jasią, Żabuloną i aktorami krakowskiego teatru. Jesteśmy pewni, że tym razem również będzie bardzo głośno i wesoło.  

Galeria

Utworzono dnia 15.04.2024, 12:09

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony. 

GBP W STRZELECZKACH
BIBLIOTEKA GŁÓWNA

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK 10:00 - 16:00

WTOREK 10:00 - 16:00

ŚRODA 12:00 - 18:00

CZWARTEK 10:00 - 16:00

PIĄTEK 9:00 - 15:00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 79

W poprzednim tygodniu: 75

W tym miesiącu: 278

W poprzednim miesiącu: 376

Wszystkich: 12257

Zegar