Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Utworzono dnia 05.05.2023

              23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w naszych bibliotekach odbyły się warsztaty, zajęcia edukacyjne i lekcje biblioteczne dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

               Przedszkolaki z Zieliny podczas spotkania z panią Joanną miały okazję zobaczyć największą,  najmniejszą oraz najstarszą książkę, która znajduje się w bibliotece. Maluchy wysłuchały także fragmentów historyjki autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej zatytułowanej „Szara myszka i kolory”, a następnie doskonale się bawiły umieszczając kolorowe piłeczki w odpowiednich pojemnikach.

              Uczestnicy cyklicznych zajęć w Mosznej podczas warsztatów plastycznych przygotowali 3 rodzaje zakładek do książek, wyobraźnia małych rzemieślników nie miała granic. Do pracy wykorzystali papier, koraliki, sznurki a nawet… patyczki laryngologiczne. Niektóre z zakładek przyjmowały postać kosmity, pożerającego książki potwora a nawet eleganckiej damy.

              Dobrej zabawy i mnóstwa śmiechu nie zabrakło także w filii w Komornikach. Tu z wizytą zawitały przedszkolaki, które na początku wysłuchały czytanej przez panią Aldonę historyjki o swojej ulubienicy – Kici Koci, a następnie - wspólnie z panią bibliotekarką czytały wiersz „Na wyspach Bergamutach”, w którym część wyrazów zastąpiono kolorowymi rysunkami. Dzieci wykonały również rysunki przedstawiające wybrane postacie z utworu Jana Brzechwy, a następnie udowodniły, że oprócz talentów plastycznych mają także talent muzyczny… i pięknie zaśpiewały piosenkę. Przy pożegnaniu każdy z małych gości otrzymał pamiątkową zakładkę do książki. Tradycyjnie już nasi milusińscy wypożyczyli też kilka książeczek do wspólnego czytania w przedszkolu.   

Galeria

Utworzono dnia 05.05.2023, 13:22

GBP W STRZELECZKACH
BIBLIOTEKA GŁÓWNA

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK 10:00 - 16:00

WTOREK 10:00 - 16:00

ŚRODA 12:00 - 18:00

CZWARTEK 10:00 - 16:00

PIĄTEK 9:00 - 15:00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 81

W tym miesiącu: 149

W poprzednim miesiącu: 373

Wszystkich: 11752

Zegar