Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach

Zabawa z bajkowymi ulubieńcami

Utworzono dnia 20.11.2023

5 listopada, w dniu urodzin Walta Disneya, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tradycyjnie już świętowaliśmy z tej okazji w filii w Komornikach, gdzie odbył się szereg zajęć dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki. W tym roku, w 100 rocznicę powstania wytwórni, bohaterami spotkań zostały najbardziej znane i ukochane zarówno przez dzieci jaki i dorosłych postacie z filmów Disneya.

Na uczniów klasy 5 czekało literacko-muzyczne wyzwanie. Tym razem, naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny: dziewcząt i chłopców, a ich zadaniem było rozpoznanie bajki po fragmencie książki, jednym kadrze filmu oraz krótkiej frazie muzycznej. W starciu zdecydowanie wygrał zespół dziewczyn, które wykazały się refleksem i doskonałym słuchem muzycznym. Nie obyło się także bez ożywionej dyskusji na temat ulubionych postaci i filmów rodem z wytwórni Disneya.

Z podobnym zadaniem musieli zmierzyć się uczniowie klas 1-3, które rywalizowały pomiędzy sobą. Mistrzami okazali się pierwszoklasiści, którzy nie tylko bez problemu odgadli tytuły wszystkich bajek, ale także świetnie poradzili sobie z odnalezieniem ukrytych na regałach elementów układanki i zaskakująco szybko ułożyli puzzle. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka, wspólnie z dziećmi głośno czytała ich ulubione książeczki. 

Do biblioteki zawitały również przedszkolaki. Na nich także czekały zagadki, bajkowy quiz, wymagający biblioteczny tor przeszkód oraz zadania z książek m.in. oddzielanie grochu od fasoli. Maluchy miały okazję przez chwilę poczuć się jak uwielbiany przez nie Kopciuszek. Na zakończenie spotkania pani Aldona przeczytała dzieciom fragment opowiadania pt. „Pechowy dzień królika”.

Podczas wszystkich spotkań w filii w Komornikach było wesoło i głośno, a dzieci doskonale się bawiły i z uśmiechem na buźkach wykonywały kolejne biblioteczne wyzwania. Tradycyjnie już, na wszystkich uczestników zajęć czekały słodkie upominki.

Galeria

Utworzono dnia 20.11.2023, 14:20

GBP W STRZELECZKACH
BIBLIOTEKA GŁÓWNA

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK 10:00 - 16:00

WTOREK 10:00 - 16:00

ŚRODA 12:00 - 18:00

CZWARTEK 10:00 - 16:00

PIĄTEK 9:00 - 15:00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 81

W tym miesiącu: 149

W poprzednim miesiącu: 373

Wszystkich: 11752

Zegar