Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzeleczkach

WYNIKI KONKURSU DKK

Dyskusyjny Klub Książki w Szkole Podstawowej w Zielinie działa już od kilku lat. W bieżącym roku przygotowaliśmy konkurs pt. ,,Najciekawsze Sleeveface”, czyli zdjęcie, które przedstawia w zabawny lub nietuzinkowy sposób osobę z zasłoniętą przez książkę dowolną częścią ciała tak, że otrzymuje się wrażenie spójnej całości postaci z grafiką okładki.

Konkurs trwał od 14 maja do 30 października.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

We czwartek, 29 października 2020, w Szkole Podstawowej

w Zielinie miały miejsce dwie ważne uroczystości: pasowanie na ucznia, a następnie pasowanie na czytelnika.

Uczniowie klasy trzeciej, przebrani za postacie z bajek, pod kierunkiem bibliotekarek - pani Reginy Szichter oraz pani Joanny Roczniak przygotowali dla nowych czytelników zagadki zaczerpnięte z książek m.in. J. Brzechwy, J. Tuwima, A. Fredry.

Nasi dzielni pierwszoklasiści poprawnie odpowiedzieli na pytania dotyczące zachowania w bibliotece oraz zasad korzystania z książek.

Nie zabrakło również złożenia przez uczniów uroczystej przysięgi.

Każdy uczeń otrzymał pamiątkę pasowania na czytelnika: imienną zakładkę do książki oraz kredki i blok kolorowy.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

We wtorek, 29 września 2020, obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Zielinie Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży i stąd też spotkaliśmy się z uczniami szkoły, aby uczcić ten dzień głośnym czytaniem.

Najmłodsi uczniowie wysłuchali bajki ,,Szewczyk Dratewka”, natomiast starsze klasy samodzielnie czytały głośno ,,Pamiętnik Czarnego Noska” oraz inne wybrane, jak również własne, przyniesione z domu książki.

SPOTKANIE KLUBOWICZÓW DKK

W poniedziałek, 28 września 2020, w Szkole Podstawowej w Zielinie w klasie pierwszej odbyło się spotkanie klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tematem spotkania była pomocna ośmiornica, a omawiana przez nas książka nosi tytuł ,,Ośmiornica na dachu” Lucy Branam.

Na zajęciach dyskutowaliśmy o tym, w jaki sposób można pomagać innym. Zagraliśmy również w grę kalambury. Z pomocą przyniesionych rekwizytów dzieci zgadywały, w jaki sposób ośmiornica z omawianej książki pomagała sąsiadom.

Na zakończenie dzieci narysowały recenzję do książki.

Filia Biblioteczna

Pisarzowice

Teatr ,,Kokon"

wystąpił

29.09.2020

z przedstawieniem

,,Droga do odwagi"

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W STRZELECZKACH

FILIA W MOSZNEJ

ZAPRASZA NA SPOTKANIE AUTORSKIE

BARBARĄ

SOŚNICĄ - CZEKAŁĄ

9 MARCA (PONIEDZIAŁEK), GODZINA 16.00

Moszna Zamek, Sala Herbowa, I piętro

PODCZAS SPOTKANIA MOŻLIWOŚĆ ZAKUPIENIA PIERWSZEJ POWIEŚCI KRYMINALNEJ AUTORKI PT. "SIELSKI ZAKĄTEK"

WSTĘP WOLNY

Barbara Sośnica-Czekała jest prudniczanką, obecnie mieszkającą w Mosznej, z wykształcenia polonistka, swoje opowiadania, felietony i humoreski publikuje w prasie. "Sielski zakątek" to jej debiut książkowy.

TEATR KOKON

,,KRÓLEWNA O ZŁOTYM SERCU"

KONKURS DKK

PASOWANIE NA CZYTELNIKA